Середа, 2025-01-22, 3:56 AM
Вітаю Вас Гость | RSS

Жовтоводський промисловий фаховий коледж ДНУ. Галузеве машинобудування.

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Точність деталей роз'ємних з'єднань

Деталі різьбових з'єднань
Вибір і призначення посадок і класів точності для різьбових з’єднань
відповідно до діючих державних стандартів обумовлений: довжиною звинчування, пов'язаної з розрахунковим навантаженням; допустимим зазором в з’єднанні, встановлюваним залежно від можливості самозвинчування з умов міцності або центрування; обмеженням коливання можливого натягу в з'єднанні для тугих і щільних різей; технологією нарізання або накатування різі і іншими чинниками.
Взаємозамінність різьбових з'єднань вимагає обмеження граничних контурів різі деталей, що сполучаються, на всій довжині їх згвинчення.
Дійсний контур різі деталі може вийти за межі поля допуску за рахунок: відхилень розмірів зовнішнього або внутрішнього діаметрів різі; відхилення розміру приведеного середнього діаметру різі, що включає значення середнього діаметру і діаметральних компенсацій похибок кроку і половини кута профілю; відхилення в співвісності зовнішнього, середнього і внутрішнього діаметрів різьби.

Деталі шліцьових з'єднань
Шліцьові з'єднання, що забезпечують можливість передачі значних крутних
моментів, достатню точність і надійність сполучення, мають широке розповсюдження в різних галузях машинобудівного виробництва. Найбільше застосування мають прямокутні шліцьові з'єднання; значно поширюється застосування евольвентних з'єднань підвищеної точності.
Для прямокутних шліцьових з'єднань залежно від прийнятої системи центрування - по зовнішньому діаметру, по внутрішньому діаметру або по бічних сторонах шліців - повинні бути встановлені допуски на кожний з трьох основних елементів. Державного стандарту на допуски для шліцьових з’єднань з прямокутним профілем немає.
При розробці креслень деталей з прямокутним профілем шліців конструктором об'єкту необхідно враховувати можливі технологічні похибки: нерівномірність розташування бічних сторін шліців, їх непаралельність, неспіввісність діаметрів (зовнішнього і внутрішнього) між собою і відносно
геометричної осі, що визначається бічними сторонами шліца. Для компенсації цих технологічних похибок в конструктивно допустимих межах, в кресленнях деталей необхідно передбачити відповідні допуски на елементи з'єднання (ширина шліца, зовнішній або внутрішній діаметри) або, повинні бути вказані окремі технічні умови, що обмежують неспіввісність діаметрів або нерівномірність розташування бічних сторін шліца.
Перевірку зовнішнього і внутрішнього діаметрів шліцьових валу і отвору,
товщини шліца валу і ширини западин отвору виконують поелементно звичайними граничними гладкими калібрами.

Для евольвентних шліцьових з'єднань (фіг. 4) основним є центрування по бічних сторонах зубців. Тому в кресленнях повинні бути правильно задані розміри і допуски на величини: SA -  ширини западин по дузі ділильного кола dд (для отворів) і SB - товщини зубів по дузі ділильного кола dд  (для валів).
У допусках на величини SA і SВ повинні враховуватися складові, компенсуючі технологічні похибки: нерівномірність колових кроків, відхилення геометричної форми профілю. Ступені точності евольвентних шліцьових з'єднань визначені ГОСТ 6033-51.

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2025
uCoz