П'ятница, 2024-05-03, 9:53 PM
Вітаю Вас Гость | RSS

Жовтоводський промисловий фаховий коледж ДНУ. Галузеве машинобудування.

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Вступ. Кінематичні структури. Умовні позначення на кінематичних схемах.

Вступ. Кінематичні структури. Умовні позначення на кінематичних схемахВступ. Кінематичні структури. Умовні позначення на кінематичних схемах.

Привод - пристрій, що служить для приведення в дію виконавчих ланок верстата. У привод входить також джерело руху. Привод повинен забезпечувати можливість регулювання швидкості руху виконавчих ланок верстата.

Приводи верстатів підрозділяють на ступінчасті і безступінчасті. До ступінчастих відносять приводи зі східчастими шківами, з шестеренними коробками швидкостей і приводи у вигляді багато швидкісних асинхронних електродвигунів. Можливі також ступінчасті приводи, що є комбінацією згаданих вище механізмів. До безступінчастих приводів можна віднести приводи з механічними варіаторами, електродвигуни постійного струму з регульованою частотою обертання, гідравлічні приводи і комбіновані, що представляють собою поєднання регульованого електродвигуна постійного струму або приводу з варіатором із ступінчастою коробкою передач, або, навпаки, механічного варіатора з багато швидкісним асинхронним електродвигуном змінного струму.

Сучасні металорізальні верстати мають індивідуальні чи багато двигунові приводи. Джерелом енергії в верстатах зазвичай є електродвигун.

Привод з шестеренною коробкою швидкостей є найбільш поширеним типом приводу головного руху в металорізальних верстатах. Його перевагою є компактність, зручність в управлінні і надійність в роботі. Але приводи з шестеренними коробками швидкостей не мають безступінчастого регулювання швидкості, у них порівняно низький ККД на високих частотах обертання при широкому діапазоні регулювання.

Коробки швидкостей розрізняють за способом перемикання швидкостей і компонуванні.

За способом перемикання швидкостей коробки бувають з пересувними (ковзаючими) колесами; з кулачковими, фрикційними і електромагнітними муфтами; з комбінованим перемиканням; зі змінними колесами.

Застосування того чи іншого способу перемикання в коробках швидкостей залежить від призначення верстата, від частоти перемикань і тривалості робочих ходів. Передачі з пересувними блоками коліс можуть передавати великий крутний момент при порівняно невеликих розмірах зубчастих коліс. Крім того, в таких коробках у зачепленні знаходяться тільки те зубчасті колеса, які передають обертання шпинделя. Виходить, інші колеса в цей час не зношуються. Зазначені переваги дозволяють широко застосовувати для зміни частоти обертання шпинделя пересувні блоки зубчастих коліс в коробках швидкостей головним чином універсальних верстатів. У пересувних блоках використовують прямозубі колеса.

Недоліки цих коробок швидкостей: неможливість перемикання передач на ходу; необхідність блокування, що запобігає одночасне включення в роботу блоків зубчастих коліс, спільна робота яких не передбачена; відносно великі розміри по довжині.

Для коробки з кулачковими муфтами характерні малі осьові переміщення муфт при перемиканні є можливість використовування в передачах косозубих і шевронних коліс, а також менші зусилля для перемикання, ніж у пересувних блоків коліс. Разом з тим кулачкові муфти не дозволяють перемикати передачі на ходу при великій різниці частот обертання; їм притаманні втрати потужності на обертання непрацюючої пари коліс і зношування.

Використання фрикційних і електромагнітних муфт у коробках швидкостей дає можливість швидкого і плавного перемикання передач на ходу. Недоліками таких коробок є втрати потужності на обертання непрацюючої пари коліс і зношування; великі радіальні і осьові розміри при передачі великих крутних моментів; зниження ККД верстата внаслідок тертя у виключених муфтах; нагрівання муфт; необхідність їх частого регулювання; передача теплоти від муфт шпиндельному вузлу .

При відносно рідкісному налагодженню приводу шпинделя на операцію в автоматах, напівавтоматах, спеціальних та операційних в масовому і серійному виробництві використовують змінні зубчасті колеса.

Залежно від компонування розрізняють коробки швидкостей, вбудовані в шпиндельну бабку, і коробки швидкостей з розділеним приводом. Коробка передач, вбудована в шпиндельну бабку .

Механізм - це кінематичний ланцюг з однією нерухомою ланкою, призначений для виконання цілком визначеного доцільного руху. Плоским називають механізм, ланки якого рухаються в одній чи паралельних площинах. Серед плоских механізмів найбільшого розповсюдження здобули важільні механізми. Важільний - це механізм, ланки якого утворюють тільки нижчі кінематичні пари: обертальні, поступальні, циліндричні і сферичні. Таким чином, плоский важільний механізм може складатися тільки з обертальних і поступальних пар. Обертальна пара - це однорухома пара, що допускає тільки один обертальний рух однієї ланки відносно іншої. Поступальна пара - це однорухома пара, що допускає тільки один поступальний рух однієї ланки відносно іншої. Для вивчення механізмів користуються їх структурними і кінематичними схемами. Структурна схема механізму - це умовне зображення механізму, яке виконується без урахування масштабу і показує, з яких ланок побудовано цей механізм і якими кінематичними парами з'єднані ланки. Кінематична схема відрізняється від структурної тим, що виконується з урахуванням масштабу. При зображенні кінематичних і структурних схем механізмів треба користуватися умовними позначеннями пар і ланок.

Умовні позначення на кінематичних схемах. https://www.kreslennja.com.ua/lesson.php?id=43

Самостійна робота

Тема 2. Читання та складання найпростіших кінематичних схем.

Завдання:

Прочитати кінематичну схему на малюнку 1, https://www.kreslennja.com.ua/lesson.php?id=43

 

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
uCoz