Субота, 2024-05-04, 1:13 AM
Вітаю Вас Гость | RSS

Жовтоводський промисловий фаховий коледж ДНУ. Галузеве машинобудування.

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Основні етапи проєктування контрольно-вимірювальних пристосування

В процесі проектування КВП конкретизується схема базування деталі на контрольній операції, конструктивно оформляється компоновка пристосування з усіма його елементами. Розробляється складальне креслення контрольного пристосування до специфікації, виконуються розрахунки, що підтверджують придатність спроектованого пристосування для виконання контролю. Методика проектування КВП в загальному випадку включає в себе виконання наступних основних етапів.
1. Підготовка вихідних даних для проектування.
2. Вибір або розробка принципової схеми контролю.
На початку розробляють схему базування контрольованого об'єкта в
КВП, на основі якої здійснюють розробку або вибір схеми контролю. Вид схеми контролю залежить від контрольованого параметра, конструкції (форми, габаритів) контрольованого об'єкта, передбачуваного методу контролю.
3. Вибір основних елементів конструкції КВП.
Після розробки схеми контролю необхідно визначити основні елементи
конструкції пристосування, до яких відносяться: установчі, затискні і передавальні елементи.
Установчі елементи вибираються виходячи з необхідної схеми базування деталі в пристосуванні при виконанні контролю. Затискні пристрої в контрольному пристосуванні забезпечують надійність установки контрольованої деталі щодо засобів вимірювання. При виборі затискачів враховують такі вимоги: правильність розташування і напрям сили затиску, відсутність деформацій контрольованого об'єкта, швидкодія. У ряді випадків, наприклад при стійкому базування контрольованої деталі в КВП,. коли центр ваги деталі знаходиться всередині опорного трикутника настановних поверхонь пристосування і коли сили, створювані вимірювальним пристроєм, не порушують цієї стійкості положення деталі, взагалі відпадає потреба в затискному пристрої. Передавальні елементи в КВП можуть використовуватися для передачі вимірюваної величини від контрольованого об'єкта до засобу вимірювання.
4. Вибір засобу вимірювання.
Найбільш важливими і відповідальними елементами контрольних
пристосувань є вимірювальні засоби (пристрої). Вимірювач, як пристрій, який безпосередньо здійснює перевірку, в значній мірі визначає точність усього КВП.
5. Вибір допоміжних пристроїв.
Крім основних пристроїв, правильність конструкції пристроїв, точність
їх роботи, простота і зручність їх виготовлення, простота експлуатації визначаються: вузлами кріплення вимірювальних пристроїв, механізмами для обертання контрольованих деталей, плитами, корпусами. Згідно з цим пунктом, з урахуванням схеми контролю, проводиться вибір вузлів кріплення засобів вимірювань, вибирається конструкція стійок, центрових бабок, шпинделів, поворотних столів, направляючих елементів і інших пристроїв.
6. Розробка компоновки КВП.
На даному етапі виконується ескізна компоновка КВП. яка об'єднує в
собі всі обрані раніше деталі і інші конструктивні елементи пристосування. При виконанні компонування також необхідно поставити посадки в усіх сполученнях виходячи з умов їх роботи.
7. Розрахунок на точність контрольного пристосування.
Проводиться розрахунок на точність контрольного пристосування щодо
контрольованого параметра. При цьому слід мати на увазі, що зазвичай спроектоване багатовимірне пристосування може контролювати кілька поверхонь заготовки а. отже, вимірюється кілька геометричних параметрів одночасно. Тому розрахунок похибки вимірювання КВП ведеться для кожного контрольованого параметра. За результатами розрахунків робиться висновок про придатність пристосування для виконання необхідної контрольної операції.

8. Опис роботи спроектованого КВП.
9. Виконання складального креслення КВП із завданням всіх технічних
вимог до його конструкції.
Розробку загального виду пристосування починають з нанесення на лист
контуру деталі. Конструювання зводиться до послідовного викреслювання елементів контрольного пристосування і вимірювальних пристроїв навколо контуру контрольованої деталі. Попутно викреслюють необхідні розрізи і перетини, які пояснюють конструкцію.

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
uCoz