Субота, 2024-05-04, 6:59 AM
Вітаю Вас Гость | RSS

Жовтоводський промисловий фаховий коледж ДНУ. Галузеве машинобудування.

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Виробництво чавуну і сталі

Виробництво чавуну і сталі

 

В.М.Никифоров Технология металоллов Ст. 48-55

Питання:

1.Вихідні матеріали для доменної плавки.

2.Підготовка руд до доменній плавці.

3.Доменна пічь, її конструкція.

            4. Продукція доменного виробництва.

Для самостійного опрацювання:

Виробництво сталі в конвекторах, мартенівських печах.

В.М.Никифоров Технология металоллов Ст. 57-64

Питання:

1.Переробка чавуну в сталь.

2.Виробництво сталі в кіслородних конвектерах.

3.Виробництво сталі в мартенівських і двованних пічах.

Тема 3.

В.М.Никифоров Технология металлов Ст.68-72

1. Внепічне рафінування.

Рафінування металів — очищення первинних (чорнових) металів від домішок. Чорнові метали, що отримуються з сировини, містять 96—99% основного металу, решта припадає на домішки. Такі метали не можуть використовуватися промисловістю через низькі фізико-хімічні і механічні властивості. Домішки, що містяться в чорнових металах, можуть мати власну цінність. Так, вартість золота і срібла, що витягують з міді, повністю окупає всі витрати на Рафінування. Розрізняють 3 основних методи рафінування: пірометалургійний, електролітичний і хімічний. У основі всіх методів лежить відмінність властивостей елементів, що розділяються: температур плавлення, щільності, електронегативності тощо. Для отримання чистих металів нерідко використовують послідовно декілька способів рафінування.

2. Розливка сталі. Способи розливки сталі.

Розливка сталі в ізложниці

Безпреривна розливка сталі.

3. Типи сталей за характером розкислення.

Класифікація вуглецевих сталей за ступенем розкислення В результаті реакцій, що відбуваються в рідкому металі під час плавки, в сталевому розплаві знаходиться більша кількість газів. В основному це кисень, водень, азот, монооксид вуглецю і продукти вторинних реакцій, а їх присутність і характер розподілу в затверділому металі негативно впливають на його хімічну і структурну однорідність і погіршує окремі властивості: межа міцності, ударну в'язкість, міцність від утоми, пластичність та ін.
Спокійні

За рахунок максимального розкислення у них формується щільна, відносно дрібнозерниста і однорідна структура. Тому вони найбільш якісні та відрізняються поліпшеними фізичними, механічними й технологічними властивостями. Єдиними мінусами спокійних сталей можна назвати: підвищену вартість, обумовлену використанням більшої кількості розкислювачів й більш кропітким процесом виробництва; занижений вихід готового прокату. Він, як правило, на 10-15 відсотків менше, ніж у киплячих марок.
Киплячі

Мають гірші показники якості, бо відрізняються великою неоднорідністю структури та властивостей. У них набагато вищий поріг холодноламкості, підвищена схильність до утворення тріщин після зварювання. Їх не рекомендується використовувати у конструкціях підвищеного класу надійності та для агрегатів, розрахованих на експлуатацію при низьких температурах. Проте, завдяки меншим витратам при виробництві і втратам при подальшій переробці, такі сталі як і раніше широко використовуються при виготовленні невідповідальних виробів, що експлуатуються в нормальних умовах.

Напівспокійна

Сталі цього виду є частково розкисленими, тому вони характеризуються усередненими показниками якості та основних фізико-механічних властивостей. У порівнянні зі спокійними вони менш затратні у виробництві й дешевше, а у порівнянні з киплячими – більш зручні у обробці та надійні в експлуатації.

 

Для самостійного опрацювання

Тема 4. Виробництво сталі в електропічах.

В.М.Никифоров Технология металлов Ст.65-67

1. Плавка в дугових пічах.

2. Плавка в індукційних пічах.

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
uCoz