Субота, 2024-05-04, 7:38 AM
Вітаю Вас Гость | RSS

Жовтоводський промисловий фаховий коледж ДНУ. Галузеве машинобудування.

Меню сайту
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Приводи механізмів подач верстатів. Типові механізми коробок подач

Приводи механізмів подач верстатів. Типові механізми коробок подач

План

  1. Загальні відомості про коробки подач.
  2. Коробки подач зі змінними зубчастими колесами.
  3. Коробки подач з пересувними блоками зубчастих коліс.
  4. Коробка подач із зустрічними ступінчастими конусами коліс і витяжною шпонкою.
  5. Коробки подач в формі гітар змінних зубчастих коліс.

Коробки подач призначені для зміни швидкості і напряму подач при обробці на верстаті різних деталей. Коробка подач в більшості випадків отримує рух від шпинделя верстата або від окремого електродвигуна. Значення подач повинні забезпечувати необхідні параметри шорсткості поверхні, а також високу стійкість інструменту і продуктивність верстата.

Подачу можна змінювати різними способами: за допомогою механізмів з зубчастими передачами і без застосування зубчастих передач (наприклад, електричним або гідравлічним шляхом, храповим або кулачково-важільними механізмами і т. Д.).

Нижче розглянемо лише коробки подач з зубчастими передачами. Коробки подач з зубчастими передачами бувають: зі змінними зубчастими колесами з постійним відстанню між осями валів; з пересувними блоками зубчастих коліс; із зустрічними ступінчастими конусами коліс і витяжними шпонками; в формі гітар змінних зубчастих коліс. Для отримання великої кількості значень подач коробки часто конструюють, використовуючи відразу декілька механізмів.

Коробки подач зі змінними зубчастими колесами (з постійним відстанню між осями валів) застосовують у верстатах для багатосерійного виробництва при рідкісної налагодження. Зокрема, такі коробки зустрічаються в автоматах, напівавтоматах, операційних і спеціальних верстатах. Конструкції коробок подач, що складаються з одних лише змінних зубчастих коліс, дуже прості і не відрізняються від аналогічних коробок швидкостей.

Коробки подач з пересувними блоками зубчастих коліс широко застосовують в універсальних верстатах. Вони дозволяють передавати великі крутний момент і працювати з великими швидкостями. До недоліку коробок подач цього типу відноситься неможливість використання в них косозубих коліс. По конструкції коробки подач з пересувними зубчастими колесами аналогічні відповідним коробок швидкостей.

Коробка подач із зустрічними ступінчастими конусами коліс і витяжною шпонкою на чотири різних передавальних відносини (взагалі число передач в таких коробках може досягати восьми - десяти в одній групі) показана на рис. 2.17, α, де приведена її кінематична схема. Передача руху в ній здійснюється через пару зубчастих коліс z7 / z8. Механізми з витяжними шпонками зазвичай використовують в якості основної групи передач коробки подач.

У механізмі з витяжною шпонкою (див. Конструктивне виконання на рис. 2.17, б) на верхньому валу жорстко закріплені на шпонці зубчасті колеса z1, z3, z5 і z7, які знаходяться в постійному зачепленні відповідно з зубчастими колесами z2, z4, z6 і z8 . Одне з зубчастих коліс, розташованих на відомому валу, витяжною шпонкою може бути жорстко пов'язано з валом, і тоді обертання валу передається через це колесо. При цьому інші зубчасті колеса обертаються вхолосту. Для запобігання одночасного включення двох ведених зубчастих коліс механізм має спеціальні розділові кільця 1.

Недоліком цього механізму є те, що зубчасті колеса веденого вала незалежно від того, передають вони крутний момент чи ні, постійно обертаються, що прискорює їх зношування і вимагає додаткової витрати потужності. До недоліків відноситься також можливість перекосу витяжної шпонки, мала жорсткість шпоночного валика, ослабленого поздовжнім пазом, обертання колесі надмірно великою швидкістю, якщо шпонковий валик працює як ведучий, і ін. Коробки подач з витяжними шпонками застосовують в невеликих, а іноді і в середніх за розміром свердлильних і токарно-револьверних верстатах.

Коробки подач в формі гітар змінних зубчастих коліс (рис. 2.17, в). Гітара - вузол верстата, призначений для зміни швидкості подачі. Гітари змінних коліс дають можливість налаштовувати подачу з будь-яким ступенем точності. Вони дозволяють застосовувати передавальні відносини до imin = 1/8. Гітари бувають двопарна і трипарна.

В основному у верстатах зустрічається двопарна гітара, лише в рідкісних випадках, коли необхідні особливо малі передавальні відносини або потрібна особливо висока точність підбору цих відносин, використовують трипарну гітару. Кожну гітару постачають певним комплектом змінних зубчастих коліс. Наприклад, для токарно-гвинторізних верстатів рекомендується комплект змінних зубчастих коліс з z = 20, 24, 25, 28, 30, 32, 36, 40, 44, 45, 48, 50, 55, 60, 65, 68, 70, 71 , 72, 75, 76, 80, 85, 90, 95, 100, 110, 113, 120, 127.

На рис. 2.17, в показана схема двопарна гітара. Відстань А між ведучим 1 (колеса α) і веденим 2 (колеса d) валами незмінно. На відомому валу вільно посаджений «Приклон» 3 гітари. У прихилити є радіальний і дугового пази. У радіальному пазу закріплена вісь 4 коліс b і с. Переміщаючи вісь уздовж паза, можна змінювати відстань В між колесами з і d. Дугового паз в прихилити дозволяє змінювати відстань З між колесами α і b при повороті голови прихилити на валу 2. У необхідному положенні Приклон закріплюють болтом 5.

 

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024
uCoz